NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak profesjonaliści czyszczą rurociągi?

2016-04-19 10:25:12

Przede wszystkim czyszczenie rurociągów wymaga odpowiedniego sprzętu oraz fachowo przeszkolonych operatorów, którzy zdecydują o czynnikach najkorzystniejszych do prawidłowego wykonania usługi. Powinni oni dobrać odpowiednie ciśnienie, zamontować najkorzystniejszą lancę, głowicę oraz inne niezbędne akcesoria. Sam operator po odpowiednim przeszkoleniu, musi być zdrowy i odziany w specjalny kombinezon.

Wybór urządzenia zastosowanego do czyszczenia, uzależniony jest od długość rurociągu oraz od stopnia zabrudzenia. Mając do czynienia z krótkimi odcinkami oraz względnie łatwymi zabrudzeniami, agregaty myjące powinny generować do 500 barów ciśnienia roboczego. Inaczej wygląda sprawa z dłuższymi odcinkami, oraz ze zwiększoną intensywnością zabrudzeń. Czyszczenie takie wymaga zastosowania już ok. 1000 barów. Istnieje jeszcze coś takiego jak watterjetting, czyli miejscowe czyszczenie najbardziej uporczywych zabrudzeń a zastosowane w tym przypadku ciśnienie, może oscylować nawet w granicach 3000 barów.Do najważniejszych zalet czyszczenie rurociągów przy użyciu myjek i agregatów wysokociśnieniowych jest m. in. brak konieczności demontażu rurociągu. Urządzenia te doskonale radzą sobie ze złogami zabrudzeń i nie wymagają używania dodatkowych środków w postaci płynów. Nie generują również żadnych dodatkowych zanieczyszczeń, po za wodą i odpadami powstałymi w procesie czyszczenia.Skuteczność zabiegu czyszczenie uzależniona jest w dużej mierze od jakości użytego sprzętu. Jeśli więc zamierzamy zająć się usługą czyszczenia rurociągów, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Kwestią doboru rządzenia jest również rodzaj zanieczyszczeń, które mamy zamiar usunąć. Mogą to być zanieczyszczenia w postaci osadów lub trudniejszych substancji oleistych bądź kleistych.

Aby skutecznie walczyć z brudem zalegających w rurach, warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów końcówek czyszczących. Na rynku znaleźć można specjalne dysze z możliwością zmiany kąta, głowice rotacyjne, pistolety itd.

Profesjonalnie wyposażona firma zajmująca się czyszczeniem rurociągów, jest w stanie wygenerować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za usługę, oczywiście w zależności od długości przewodu i stopnia jego zabrudzenia.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: